Vlkodlak 2. díl

2. března 2017 v 8:07 | Chie |  Vlkodlak
"Teď už ale vážně musíš jít," řekl rázně Ddette a rychle vstal.
"Zase jsi na to myslel?" vytušila Leanor a soucitně vzdychla.
"Nechtěl jsem ti ublížit," zašeptal sklesle.
Leanor vstala a přešla k němu. Ddette zaostřil na obrovskou jizvu na její levé ruce, která se táhla od paže až po zápěstí. Leanor ruku schovala za záda a usmála se. Zahleděla se mu do očí, které stále značily: ,Promiň'. On si potom v jejích mohl přečíst jednoduché ,Miluju tě'.
"Ať se děje cokoliv. Nic nás nerozdělí," zašeptala a zatřásla s ním. "Miluju tě jako člověka i jako zvíře a na tom se nic nezmění."
Ddetteovi se draly do očí slzy, ale před ní nechtěl brečet. Donutil se k úsměvu a objal ji. Hlavou mu však běhaly zmatené myšlenky. Nesměli spolu být, protože by jí mohl ublížit - pouze když bude každou noc zůstávat u něj, nic se jí nestane. Jedině pokud bude zamčená u něj, v jeho teritoriu, nic se jí nestane. Protože kdyby ji potkal v lese, nebo i někde jinde… už by to nemuselo dopadnout jako poprvé.
"Nebojím se," řekla Leanor a přitiskla obličej na Ddettovu nahou hruď. Věřila mu. Bezmezně, čistě a snad i naivně věřila, že by jí neublížil. Že i přes to všechno, co se s ním dělo, by tu šelmu v něm ukrytou dokázala zkrotit. Tak jako poprvé.
Ddette ji objal ještě pevněji. Oči se mu zaleskly a on polknul slzy. Prozatím úspěšně bránil tělu, aby se třáslo. Neměl strach o sebe, ale o ni. Bál se sám sebe. Svoji zvířecí formu jenom těžko kontroloval. Jako by zmizela lidská stránka, všechny emoce, zdrženlivost i rozvážné chování a zůstala jenom animální touha. Ten pud, co ho nutil dělat všechny ty věci.
Ddette obdivoval odvážnost Leanor. Oba dva si uvědomovali nebezpečí, které nese jejich vztah, a i když jejich pohled na věc byl úplně odlišný, jediné, co cítili stejně, byla láska a tu si nechtěli nechat vzít. Nikdo je nerozdělí. Budou bojovat. Až do konce.
Ddette od ní ustoupil a laskavě se na ni podíval. Potom stočil pohled k nočnímu stolku, sehnul se a otevřel zásuvku. Byla v ní spousta různých papírů, poházené svorky a zmačkaný tmavý šátek z hrubé látky. Leanor na něj upřela svůj zrak, protože Ddette ho vzal a pomalu z něj začal něco vybalovat. Látka se mu rozprostřela na dlani, kde se objevil stříbrný kroužek. Jeho obvod byl větší než Leanořin prst, ale i přesto se zdálo, že je určený pro ni. Čtyři žluté kamínky zdobily vrchní část, zbytek byl hladký. Levný prstýnek pokrytý vrstvou cennějšího kovu se třpytil jako pravý.
"Dej mi svůj řetízek." pobídl Leanor a natáhl k ní ruku.
Leanor mu věřila, a proto neměla nejmenší důvod odmítnout. Sundala si stříbrný řetízek a stočila mu jej do ruky. Ddette ho vzal a navlékl na něj prstýnek.
"Navěky," zašeptal a řetízek jí znovu připnul.
Leanor si ho teď znovu prohlédla. V prvním okamžiku nevěděla, jak si vyložit to, co Ddette řekl, ale vzápětí to pochopila.
Vzala prstýnek mezi dva prsty, a když jej natočila tak, aby viděla na jeho vnitřní stranu, všimla si, že je tam něco napsáno. A pak jí to došlo. Stálo tam: ,Navěky - Ddette'.
Ten nápis jí vehnal slzy do očí. Podívala se na Ddetteho a uviděla lehký úsměv, kterým se snažil zakrýt strasti, jež ho soužily. Ona ale poznala, co se děje. Měl strach. Velký strach. Stála kousek od něj, ale i přesto slyšela splašený tlukot jeho srdce. Měl strach z lovců a ona to věděla. Stejně jako věděla, že nemá strach o sebe, ale o ni. Leanor zvedla jednu bílou paži a pohladila Ddetteho po tváři. Ddette naklonil hlavu a zavřel oči. Užíval si jejích doteků, které mohly být poslední.
"Navždycky budeme spolu, ať se stane cokoliv," řekla a chytla ho za paži. On otevřel oči a podíval se do těch jejích. Zářila v nich nepopsatelná naděje, která ho vždycky dokázala uklidnit. Miloval záblesky klidu a jistoty, které v ní viděl. Jakmile se ale odvrátil nebo jen sklopil oči, všechno bylo pryč. Uvědomoval si, že žádná jistota není. A nikdy nebude.

"Teď už běž domů," řekl tichým, sotva slyšitelným hlasem.


original pictures: http://cushart.deviantart.com/, http://alexmorellon.deviantart.com/, http://cat-cat.deviantart.com/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama