Modrý elf

11. března 2017 v 11:32 | Chie |  Příběhy

Člověku se někdy ve snu přihodí hodně různých a často divných věcí, ale nejhorší je na tom to, že i když se to ráno zdá jako hloupost, v noci to člověk prožívá a veškeré emoce snad opravdu cítí. I strach. Tenhle krátký příběh byl taky sen a i když byl krásný, na konci jsem se docela bála. Smějící se


Šli jsme lesem a já nevěděla, kam mě vedou. I přesto jsem se cítila v bezpečí, protože jsem se nacházela mezi přáteli. Cesta byla úzká, procházeli jsme mezi hustým stromovím, které celou cestičku lemovalo. Vypadali jsme jako badatelé, vybavení pohodlným oblečením, odhodláním a velkou mírou zvědavosti. Po ničem jsme však nepátrali. Šli jsme jistě na velkou nádhernou louku plnou třpytivých světýlek. Když jsme tam došli, oněměla jsem. Bylo tam opravdu nádherně. Krátká zářivě zelená tráva vlála v jemném větříku a jasný svit slunce se prodíral mezi malými keříky. Nebe bylo čisté, bez mráčku a celá scenérie se nám jevila v krásných, jasných barvách.

Na kraji louky stálo malé stavení, taková bouda, celá skleněná s doškovou střechou. Vešli jsme dovnitř a mě konečně došlo, co tam děláme. Celá skupina se lepila na velká okna sahající od střechy až k zemi a vzrušeně sledovala, co se bude dít. Po chvíli čekání se z vysokých stromů okolo louky začaly spouštět postavy. Vypadaly jako elfové. Jejich kůže však byla světle modrá. Výraz v každém obličeji byl velmi vznešený, vlasy měli všichni rozpuštěné - nádherné, dlouhé a lesklé. Ty bytosti byly opravdu překrásné, vypadaly tak jemně a tajemně. Pomalu se spouštěly na zem. Jejich nohy se země dotýkaly tak lehce…

Měla jsem strach. Vypadali sice vznešeně, ale ne příliš přátelsky. Jejich těla halila lehká zbroj a na zádech každý nesl toulec a přes tělo jim visel luk.

"Neuvidí nás?" zeptala jsem se s obavami.
"Neboj se," smál se přítel, "oni nás nevidí, ani neslyší," zvýšil hlas, aby mi dokázal, že má pravdu.

Uklidnil mě. Sedla jsem si na zem a se zájmem ty bytosti venku pozorovala. Chodily sem a tam, s lehkostí našlapovaly na trávu, jako by jí nechtěli ublížit. A potom se jeden z nich zastavil. Procházel kolem boudy, ve které jsme se ukrývali a jako by snad něco slyšel nebo cítil naši přítomnost. Stále jsem myslela na to, že nás nevidí, ale v klidu mě to nenechávalo. Ani nemělo. Ten, co stál za sklem, byl muž. Měl krásnou modrou pleť a dlouhé bílé vlasy. Prudce otočil hlavou a zadíval se přímo na mě. Ale ne, na mě ne. Přece mě neviděl.

Opak byl pravdou. Viděl. Jeho oči se vpíjely do mých a sršela z nich nenávist. Díval se na mě s takovou zlobou a vztekem, že jsem byla ráda, že je mezi námi to sklo. On se ale rozběhl a ke sklu přiskočil. Začal do něj zuřivě bušit pěstmi. Byl opravdu rozzuřený. Bála jsem se, co bude dál. Přestala jsem vnímat všechno okolo sebe, viděla jsem jenom toho elfa, toho muže, který sevřenými pěstmi veškerou silou tloukl do skla, až se bouda začala otřásat. Bušil stále větší silou a v jeho očích jsem viděla opravdu velký vztek. Pořád se díval na mě, neuhýbal pohledem a nepřestával zuřivě mlátit do otřásající se tabule. Až najednou a jednom místě praskla a objevil se na ní malý pavouk. Srdce se mi na okamžik zastavilo. On byl odhodlaný dostat se dovnitř.

A pak jsem se probudila.
original picture: http://sandara.deviantart.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | Web | 16. března 2017 v 14:27 | Reagovat

Tohle bylo naprosto úžasné čtení, úplně mě to pohltilo :-)

2 Chie Chie | 16. března 2017 v 17:34 | Reagovat

[1]: ^-^ dekuji

3 Siginitou Siginitou | Web | 25. března 2017 v 10:28 | Reagovat

[2]: Není za co, však je to naprosto úžasné :-)

4 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 8. dubna 2017 v 22:48 | Reagovat

Bylo to hezky napsané. Přečetla jsem to jedním dechem. Zítra si musím přečíst víc tvých příběhů.

5 AntoshkaLib AntoshkaLib | E-mail | Web | 29. srpna 2017 v 18:08 | Reagovat

Good day!

Finest cv and cover letters templates.

https://www.etsy.com/shop/ResumeX - Download resume templates in Word DOC with high print quality and creative forms, build a unique cv and get your dream job position.

These docs editable templates created by professionals who know what future employer look for.

How to start?

STEP 1: Idea. Begin by putting together the content of your cv. Focus on work experience, summary of education, keywords and any other significant info that makes a powerful resume. http://www.rawresume.com/ - “How to Make Up a Great Resume”  will take you through the whole game step by step.

STEP 2: Format chronological, functional or combination. Make sure you present your career in the layout that highlights your experience, knowledge, and skills the best thinkable way. See  https://www.jmu.edu/cap/students/jobintern/resumes/format.shtml - “Choosing a Format” Guide by James Madison University  to decide which looks is the best for you.

STEP 3: Appearance.  https://www.etsy.com/shop/ResumeX -  Find the superb template to ‘dress up’ your content. This shop has different templates to choose from.

bye-bye...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama