Wizard 18.díl - Ztraceni?

9. listopadu 2009 v 8:00 | Chie Niji Hatsukora |  Wizard - čekání na smrt

Z minulého dílu:
Ze dveří se najednou vynořila Naira. Přiběhla ke Ginevře. ,,Arvon? Vážně jsi mluvila o Arvonovi?!"

,,Tak mluvila?!" začala s ní třást. ,,Po-počkej." koktala Ginevra. ,,Ty ho znáš?"
,,Podle toho jak vypadá.." pokrčila rameny Naira. A nenápadně pobídla Ginevru, aby jí ho ukázala. Čarodějka vstala a šla k zapřášenému zrcadlu. Mávla nad ním rukou a přivolala Nairu. ,,Tohle je Arvon."
Naira opatrně nahlédla do zrcadla. Když obraz uviděla podlomila se jí kolena. ,,Nairo!" vykřikla Ginevra a přidržela ji. ,,To... to je... Arvone..." zašeptala princezna a přistoupila k zrcadlu.
Sined seděl na posteli a smutně na ni koukal.

Naira stála jako přimražená. Cítila štěstí, ale i bolest. Radovala se, že je Arvon pořád naživu, ale trápil ji Sined.
Dívala se do zrcadla. Byl tam muž. Mladý a hezký. Středně dlouhé vlasy mu splývaly po ramena. Jeho světle hnědé oči byly, jako vždy, plné života a očekávání. Proto ho vždy tolik milovala. Rozbušilo se jí srdce. Najednou ale pocítila nejistotu. Miluje Sineda nebo Arvona? Co když už si na ni Arvon nepamatuje? A co když už ji Sined nebude chtít za to, co mu provedla?

Z očí jí začaly vytékat slzy. ,,Kde je?" otočila se na Ginevru. ,,Zůstal v Ladinii." odpověděla s klidem v hlase. ,,Znáte se dobře?" pokračovala princezna. Ginevra kývla. Naira zesmutněla. ,,Mluvil o mě někdy?"
Čarodějka sklopila oči a zakroutila hlavou.
Sined si všiml jak Naira sklesla. Vstal z postele a došel k nim. ,,Tak radši, abychom vyrazili, ne?" navrhl. ,,Musím odvést princeznu domů a dokončit úkol." otočil se, nasadil si klobouk a zamířil ke dveřím. Ginevra se vydala za ním. Naira se ani nehla. Ginevra se k ní otočila. ,,Jdeš?"
Naira se na ni podívala, ale stála dál. Potom udělala krok v před. Potom se zase zastavila. ,,Tak co je?!" řekl Sined netrpělivě. Ginevra na něj hodila pohled ala ,proč to děláš?'.
Přistoupila k princezně. ,,Proč nejdeš?" řekla mile. Napřed k ní cítila žášť a byla pro ni soupeřkou, ale když viděla jak se dívá na Arvona, došlo jí, že žádné obavy mít nemusí.
,,Já... chtěla bych ho vidět." zašeptala Naira.Ginevra se otočila k Sinedovi. Stál a podupával nohou.
,,Dobře." Vzala dívku za ruku a postavila ji vedle Sineda. ,,Můžemě?" zeptala se čaroděje. ,,Já vezmu Nairu a ty se přeneseš sám." řekla mu. Potom ale uviděla Sinedův vyděšený výraz. ,,Co je?"
,,Já.. já se nemůžu přenést."
,,Co? Proč?"
,,Nejsem už čaroděj. Proto jsem tě přivolal." sklopil zrak.
Ginevře se zastavilo srdce. ,,C-c-cože? J-jak?" nechápala. Než jí ale došlo, že se zeptala na otázku, na kterou znala odpověď, bylo už pozdě. Sined nebyl schopný se na ni podívat. Čarodějce vhrkly do očí slzy. Otočila se k Naiře a dala jí facku. Čaroděj okamžitě zvedl hlavu.

Ginevra začala couvat. ,,Počkej, já jsem... to, že nejsem čaroděj, tím se přece nic nemění!"
Čarodějka kroutila hlavou. ,,Nejde o to, že jsi člověk.."
Sined vykročil za ní. ,,Nepřibližuj se ke mně!" křikla na něj.
,,Ginevro..."
,,NE!" kouzlem zvedla vázu a hodila ji po něm. Tak tak se jí vyhnul. ,,Říkal jsi, že té noci nelituješ! Myslel jsi to vůbec vážně?"
,,Samozřejmě, že..."
,,Tak proč jsi mě potom vyhnal!" přerušila ho.
,,Doteď toho lituju, neměl jsem to dělat. Jsme přece kamarádi." snažil se ospravedlnit.
,,Kamarádi..." zopakovala to. ,,Ty toho možná lituješ... ale já nelituju toho, co teď udělám." začala se smát.
,,Ginevro, nedělej hlouposti... Snad si nechceš ublížit?"
,,Nebuď blázen! Jsem přece nesmrtelná." zasmála se znovu. Najednou se rozkašlala. ,,Ginevro!" vykřikl Sined a o kousek se k ní přiblížil. ,,Nepřibližuj se ke mně!" okřikla ho a utřela si ruku od krve, kterou vykašlal. Mladíka to vyděsilo. Ginevra vytáhla z kapsy lektvar. Sined ho hned poznal. ,,Ne, Ginevro, ne! Nedělej to!" křikl Sined a rozběhl se k ní. Čarodějka neváhala a praštila lektvarem o zem. ,,Přišla jsem na pomoc, sledovala vyšší moc, jen zrada se objevila a já se rozplynula. Sohem Sinede."

Ginevra se rozplynula jako kouř. ,,Néééé..." čaroděj padl na kolena a praštil pěstí do země. Naira k němu pomalu přišla a položila mu ruku na rameno. Kupodivu se neodtáhl.,,Proč se všechno tak kazí?" zeptal se jí.
Naira se na něj podívala, ale neodpověděla. Chytla ho za bradu a podívala se mu do očí. ,,Vím, jak ti je. Aspoň z té jedné stránky. "
Sined se na ni nechápavě podíval. ,,Sinede ty miluješ Ginevru." usmála se.
,,Ne, já miluju tebe..." řekl jí a políbil ji. Dívka ho krátce objala. ,,Já vím." usmála se. ,,Ale sám dobře víš, že spolu nemůžeme být. Já jsem člověk a ty čaroděj."
,,Já už nejsem čaroděj."
,,Ale zase budeš. Jsem si tím jistá."
,,Ale já už si nejsem jistý vůbec ničím."
,,To já taky ne. "Tenhle díl je dost divnej, páš mamka se dívá na tv a já se přes ni nemůžu soustředit. Sama ani nevím, o čem ten díl je :D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 YukiRa HyeNoviTá ÁLA Hidan YukiRa HyeNoviTá ÁLA Hidan | Web | 9. listopadu 2009 v 10:40 | Reagovat

náhadou děsnej masakr xD

2 Lucy Kameko Katsumi Lucy Kameko Katsumi | Web | 9. listopadu 2009 v 16:57 | Reagovat

od Ginevry celkem stěr.. začíná mi být sympatická ( možná je to tím, že umírá :D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama