Listopad 2009

Wizard 20.díl - Amarilis

30. listopadu 2009 v 8:00 | Chie Niji Hatsukora |  Wizard - čekání na smrt
Z minulého dílu: Po tom, co Ginevra znovu zmizela se Sined s Nairou rozhodli prohledat sídlo. Narazili na sklep, kde našli starého muže. Byl velice pomatený a nebyl schopný jim pomoci. Sined nakonec zjistil, že je to jeho dávno ztracený dědeček Soides.

Jiraiya´s lover 31.díl - Rozchod

27. listopadu 2009 v 16:42 | Chie Niji Hatsukora |  Jiraiya´s lover

Odjezd

14. listopadu 2009 v 10:51 | Chie Niji Hatsukora |  Novinky/oznamy
Omlouvám se, ale to úterý sem nic nepřibyde, protože dneska odjíždím pryč. Hezké ,prázdniny!' =D

Wizard 19.díl - Tajná chodba

13. listopadu 2009 v 8:00 | Chie Niji Hatsukora |  Wizard - čekání na smrt

,,Cítím toho tolik, že se to ani nedá popsat." řekl.
,,Já to chápu, z nějakého důvodu jsem na tom stejně." přitakala princezna.
,,Přemýšlím o svých citech... o tobě, o Gin..." začal. ,,Pššš..." umlčela ho dívka. ,,Teď musíme vymyslet způsob jak se dostat zpátky. A taky musíme pomoct Ginevře, já... já jsem udělala něco hrozného... já... dlužím jí to."
,,Jak to myslíš?"
,,Ona mi něco řekla a já i přes to, že jsem to věděla.... byla moje kamarádka a já ji zradila."
Sined dívku objal a políbil ji do vlasů. ,,Teď vidím, že jsme na tom hodně podobně."
Procházeli se po místnosti a vymýšleli způsoby jak se dostat z Jadernu. ,,Já jsem věděl, že si těch lektvarů mám vzít víc." zuřil. Naira přistoupila k oknu a podívala se na rozlehlé pláně ohraničené lávou. ,,Pěšky jít nemůžeme. Všichni predátoři na nás čekají hned na druhé straně propasti." řekla a ukázala na most, který se pod ní málem probořil.
,,Nezbývá nám než čekat, jestli se Ginevra vrátí, nebo sem aspoň někoho pošle..." utěšoval se Sined. Teď, když neměl moc, připadal si strašně bezmocně.

Náhle se ozvala rána. Hrad se otřásl v základech. ,,Panebože! CO to bylo?" lekla se Naira. ,,Nevím." zakroutil čaroděj hlavou. Přiběhl k oknu a podíval se dolů. Láva byla klidná, zámku nejspíš nic nehrozilo. Mladík pokrčil rameny. ,,Pojďme prohledat hrad." navrhl.

Sešli dolů ze schodů to hlavní místnosti. ,,Já půjdu do pravého křídla, ty do levého." rozhodla Naira. ,,Tak to ne." protestoval Sined. ,,Nenechám tě jít samotnou někde..... někde." mávl rukou. Princezna nakonec souhlasila.
Asi za dvě hodiny prošli pravým i levým křídlem, ale nic nenašli. ,,Je to marné." zakroutila hlavou dívka. ,,Počkej..." zarazil ji mladík. Zadíval se na malé dveře. Byly namalované jako stěna, spíše vydlážděné. Skoro nebyly vidět. Přišel k nim a vzal za kliku. Objevili se schody vedoucí dolů, jakoby do sklepa. Rozešel se po nich. ,,Počkej! Kam jdeš?!" zavolala na něj Naira. Sined se nezastavil. Dívka se rozhlédla kolem sebe a potom se rozběhla za ním.

Pomalu postupovali temnou chodbou. ,,Sinede.." zašeptala dívka. ,,Neboj se." řekl a sebral ze zdi louč a posvítil si na cestu. Za chvíli došlo dolů. Vypadalo to tam ještě hůř než nahoře. Všude samé pavučiny a prach. Naira se rozkašlala. Sined přimhouřil oči a zadíval se do tmy. Zdálo se, že na konci chodby je nějaké světlo. ,,Nechceš tam jít, že ne?" ptala se dívka. Mladík jí ani neodpověděl a udělal krok dopředu. Dívka se ho chytla za ruku.

Přibližovali se ke světýlku. Naira se bála a Sined byl nedočkavý. Strašně ho zajímalo, co tam je. Co když je to nějaká příšera? Co když už neuvidí denní světlo?

Světlo bylo jenom malé. Stoupli si ke dveřím a Sined nahlédl dovnitř. Napřed nic neviděl, jenom slyšel divné zvuky. Znělo to jako nadávky nějakého trpaslíka, nebo přinejmenším bláznivého čaroděje, který mu připomínal jeho pradědečka.

Vešli dovnitř. ,,Halóó? Je tady někdo?" zvolal čaroděj.
,,Co.. co??? Co to slyším? Hlasy? Asi vedlejší účinky toho minulého pokusu..." ozvalo se.
Naira stiskla Sinedovi ruku. ,,Neboj se." uklidňoval ji.

Začali se procházet po místnosti. ,,Je tady někdo?" zopakoval Sined.
,,Cože? Zase hlasy? Ten pokus se mi vážně nepovedl. Ale co jsem tam dal špatně? Lysohlávky jsem tam tentokrát nedal nebo jo?" přemýšlel někdo.
Naira se rozhlédla. ,,Sinede..." zašeptala a ukázala do rohu místnosti.
Byl tam malý stařík. Seděl na několika tlustých knihách a před sebou měl kotlík, ze kterého se neustále kouřilo. V ruce držel něco jako kouzelnou hůlku a do kotlíku pořád něco přihazoval. Vlasů už mu moc nezbylo, ale vousy měl docela dlouhé. Naira sledovala jejich dráhu. Táhly se od jeho prady, přes kotlík, pak kolem místnosti a pak... si všimla, že na nich stojí. ,,Pardon." řekla a uskočila.
Děda se lekl a vyskočil. ,,Vetřelci! Vetřelci!" křičel. ,,Nechtě mě žít, já vás nechci sníst! Už jsem jedl!" křičel. ,,Moment... naposled vlastně minulý týden....to mi připomíná, že mám hlad. A háááá to je ono! Hlad! Už jsem si vzpomněl, tak to je ta sedmá vě, kterou jsem měl udělat! Přičarovat si jídlo!" mluvil si sám pro sebe.
,,Nebojte se nás, my vám nechceme ublížit. Potřebujeme pomoc." řekl Sined milým hlasem a přistoupil blíž k muži.
,,Ááá... člověk!" vykřikl muž. ,,Tak toho už jsem dlouho neviděl. Dáte si něco k jídlu?" řekl. Seskočil z knih a vytáhl z kredence staré nádobí. ,,Vitum ham!" křikl a mávnul nad ním hůlkou. Kouzlo, ale vyslovil špatně a po nádobí se začaly promenádovat myši. ,,Jejda... tak to asi ne." usmál se tak, že Sined uviděl jeho zuby - jeden. Stařík vzal talíře s myškami, vylezl na knihy a myši hodil do kotlíku. ,,Čím víc igrediencí, tím lepší kouzlo!" poučoval je. ,,Vitum hen...." řekl najednou Sined.
,,Co jsi to říkalo děvče?" zeptal se stařík. Potom si nasadil brýle a podíval se pořádně. ,,Chlapče." opravil se. ,,Vitum hen, tak je to kouzlo." zopakoval čaroděj. ,,Ty jsi kouzelník?" vyvalil oči stařík. ,,No to je skvěléé! Aspoň mi pomůžeš!" zaradoval se. ,,Posledncíh pár set let nemůžu najít jednu knihu.... někde tady bude. Je to Velká kniha kouzel..." řekl stařík a rozhlédl se kolem.
,,Myslíte tuhle?" řekl Sined a ukázal na knihu, na které zrovna stařík seděl. ,,To je ona! Jsi velice pozorný, mladý muži." znovu se usmál. Čaroděj ho už raději nepozoroval. ,,Tak co potřebuješ?" pokračoval stařec. ,,Pomoc." řekl stručně mladík. ,,Potřebuje me se odtud dostat."
,,Ale já nikam nechci..." oponoval mu stařík. ,,Já myslel sebe a ji." řekl a ukázal na Nairu. Dívka vyšla ze tmy na světlo. ,,Oooooo... je moc krásná." stařík pozvedl obočí a uhladil si vous. ,,Jo jasně, ale můžete nám pomoct?" pokračoval Sined.
,,Chlapče, ty mi někoho strašně připomínáš.....jenom si vzpomenou koho." zapřemýšlel se stařík. ,,Už vím!" vykřikl. Sined i Naira poskočili. ,,Mého pra pra pra vnuka!"vztyčil ukazováček a začal s ním kmitat. ,,Sined se jmenoval. Jo jo... to byly doby. Kdysi jsem ho učil jeho prví kouzla, no ale potom jsem odešel sem... ale neztěžuju si, jenom jsem ho už dlouho neviděl. Teď mě tak napadá, že mám hlad. Ale neztěžuju si, už jsem to říkal?"
Naira mlčky přikývla. ,,Aha... tak pardon... a nevíte náhodou jestli jsem vám už říkal o...." začal
,,Jmenujete se Soides?" zeptal se čaroděj. Stařik seskočil z knih a začal se točit dokola. ,,Nechtěl jsem, aby někdo věděl jak se jmenuji... kde mám cedulku se jménem." poskakoval. ,,Nikde..." zašeptala Naira. ,,NE?" divil se Soides. ,,Tak jak to, že...... SINEDE?" vyvalil oči a otevřel pusu. Nečekaně mu ale vypadl jeho poslední zub. ,,Pradědečku Soidesi?"


Inspirace

11. listopadu 2009 v 20:56 | Chie Niji Hatsukora |  Novinky/oznamy
Nechal jsem se inspirovat Yukirou a rozhodla jsem se taky napsat příběh. Neslibuju, že to napíšu, ale kdo by jste měli zájem napiště do komentářů, jak by jste tam chtěli vypadat a co by jste chtěli být. Byl by to asi jenom jednodílný příběh, nebo spíš nějaký kratší. :)
Doufám, že to Yukiře nevadí. :)

Do komentářů:
1. Jméno postavy
2. Schopnosti, jestli nějaké chcete
3. Popis - vzhled, věk, záliby...

A ještě něco, už vím jak pokračovat s Wizardem, tak se pokusím zítra něco napsat, ale nevím jak to stihnu, protože mám teď hodně učení a zítra musím dělat projekty do AJ. Ano, projekty, protože ho nedělám sobě, ale i svojí nejmenované kamarádce Lucy Kameko Katsumi. :D Ona ví, proč to píšu takhle :D

Wizard - pokračování

10. listopadu 2009 v 8:00 | Chie Niji Hatsukora |  Novinky/oznamy
Takže, vzhledem k tomu, že nevím jak má pokračovat Wizard :D tak sem teď asi nic nepřibyde. Jinka: vždycky, když tohle napíšu tak začnu hned přidávat, ale teď jde o to, že mám několik variant jak pokračovat dál a nevím, pro kterou se rozhodnout. Nejspíš bude muset někdo umřít. Měla to být Ginevry, protože je nemocná, ale nevím no... No každopádně konec se ještě nechystá. Napřed se Sined s Nairou musí dostat z Jadernu, potom musí se pokusit najít Ginevru, nebo ji vyléčit, nebo už ji nikdy neuvidí? Nechte se překvapit. :D Jenom prozradím, že se v příběhu objeví nakrátko čarodějka Ariana.

Prozatím jsem napsala kousek dalšího dílu, ale nevím jak dál, musím se poradit s Lucy Kameko Katsumi a tak. :D

(Ale Sined je krásnej, že jo? :D)