Štěstí v neštěstí 14.díl - Pravda o Miyu

9. února 2009 v 19:37 | Chie Oro Sasu Uchiha |  Štěstí v neštěstí 1


Vrátil se do čekárny. Hideaki seděl v křesle. Přišel k němu. ,,Jak je jí?" ptal se hned jak Ita uviděl. Ten mu povykládal všechno co věděl a také si sedl. Hideakimu naskočil úsměv. Věděl, že ani ona ani dítě nebudou nikdy jeho, ale přesto měl radost, že jsou v pořádku a šťastné. ,,Můžeme si promluvit?" odbočil Ito od tématu. ,,O čem?" štěkl nevrle kamarád. ,,O Miyu." odpověděl rychle. Toho se bál stejně jako Aleia otázky, kterou jí položil před chvílí. ,,Dnes už nás k nim nepustí. Pojďme jinam. Vstali a odešli. V Rámen restauraci si sedli dozadu ke stolu a objednali si. ,,Co se s Miyu děje?" ptal se starostlivě Ito. Tušil, že s ní není něco v pořádku a protože to byla sestra jeho nejlepšího přítele, bylo jasné, že měl o ni strach. ,,O čem to mluvíš? Miyu je v pořádku" lhal Hideaki. Ito mu ale nevěřil ,,Něco se děje a já to vím." přemýšlel nahlas. ,,Tak proč se ptáš, když to víš?" snažil se ho odbít. ,,Proč mi to nechceš říct? Jsme přece nejlepší přátelé ne?" tázal se posmutněle Ito. Hideaki, který se právě cpal rámenem se zadusil. ,,My jsme nejlepší přátelé?" prohodil sarkasticky. Ito nechtěl křičet, ale věřil tomu, že kdyby nebyli mezi lidmi (a ještě k tomu v plné restauraci), kdyby byli někde sami....už by na něj křičel. ,,To s Aleiou do toho nepleť!" vyjel. ,,teď jde o naši společnou kamarádku, rozumíš? KAMARÁDKU!! Ne lásku!" praštil pěstí do stolu až se rozlil pití. Okamžitě přiběhla slečna a vyměnila ubrus. ,,Ahoj Hideaki" řekla nesměle a odešla. ,,Kdo to byl?" zajímal se Ito. ,,Ani nevím.." odpověděl stroze chlapec nevšímající si ničeho jiného, než misky rámenu. ,,Tak a už toho mám právě dost. Pořád si stěžuješ, že nikoho nemáš a divíš se? Neříkej mi, že sis nevšiml té krásné dívky, co tu před chvílí byla a že sis nevšiml, že o tebe má zájem? Ty seš snad úplně slepej!" zakřičel tak, že ho slyšela celá restaurace. Dokonce i dívka, která se rychle schovala. Ito praštil příborem, hodil na stůl nějaké drobné za svoje jídlo a odešel. Hideaki si v klidu dojedl svoje jídlo, potom zaplatil a vyšel před restauraci. Věděl, že tam na něj bude Ito čekat. ,,Konečně." řekl "radostně", když uviděl kamaráda vycházejícího ven. ,,Nikdo tě nenutil tu čekat." odsekl Hideaki a pokračoval v cestě. ,,Kam jdeš?" křikl Ito. ,,Domů." odpověděl jednoslovně a neráčil se ani zastavit. ,,Dobře, půjdu s tebou."
Hideaki se lekl. ,,Přece nic neskrýváš..." popichoval ho Ito. ,,Ale Miyu není dobře...potřebuje klid." odrážel jeho útoky. ,,Nebo si ujasnit, kdo je..." řekl Ito a dal tím najevo, že něco tuší. Hideaki sklonil hlavu a zatnul pěst. Po chvíli ji povolil a pokračoval v cestě. Kamarád ho následoval. Neotáčel se, ale věděl, že za ním Ito jde.

Došli až k domu. Hideaki otevřel dveře - leknutím málem omdlel. Všude byl nepořádek. Obrazy poshazované, květiny vysazené z květináčů, hlína všude kolem, peří z polštářů rozházené po místnosti. Miyu seděla v koutě a plakala. Když ji Hideaki uviděl, okamžitě se k ní vrhl. Objal ji. ,,Šššššš...to bude dobrý..." snažil se ji uklidnit. ,,T-to já ne!! To ona!" obhajovala se. ,,Já vím, já vím.."

Ito stál ve dveřích a mlčky pozoroval pohromu, div mu čelist nevypadla z pantu. Hideaki Miyu uklidnil a odnesl vedle do pokoje. ,,Ne! Nechoď! Nenechávej mě tu samotnou!" prosila. Sedl si vedle ní na postel a počkal než usnula. Potom odešel. Vešel do zničené místnosti a dal se do úklidu. Ito neváhal hned mu pomohl. ,,Teď, když jsi to viděl bych ti to asi měl říct." začal Hideaki. Ito zvedl hlavu a poslouchal. ,,Je to legenda. Někdo říká, že je to nesmysl, ale když se podívám na svou sestru vidím, že není. Kdysi dávno tady ještě před námi, nynějšími obyvateli Vodopádové, žila jedna dívka. Nikdo ji neměl rád. Mysleli si, že je to čarodějka, protože byla.....prostě byla jiná. Každou noc se jí na těle objevilo tetování a z ní se stalo monstrum. Nevypadala tak, ale vždy, když zapadlo slunce zčernaly jí oči a tetování začalo svítit. Každou noc utíkala z domova, aby ji nikdo nespatřil. Běžela do nejhlubšího lesa a čekala než přijde den. Ve dne to byla krásná a milá dívka, v noci ošklivé a zlé monstrum. Rodiče byly v koncích. Nevěděli jak své dceři pomoct. Utápěli se ve smutku. Až jednou, jednou se jejich dcera z noční ,,procházky" nevrátila. Nic po ní nezbylo. Našli jen vzkaz položený na její posteli: Milovala jsem život, myslela jsem, že to lidé pochopí, ale nestalo se tak. Myslela jsem, že vy pochopíte, ale nepochopil mě nikdo. Nemohla jsem za to čím jsem byla. Nemohla jsem za nic. Ale slibuji vám. Já se vrátím. Jednou se vrátím a ukážu někomu co je to bolest. Ukážu vám co je to být někým jiným! Někým nenáviděným! Někým.....mrtvým...." Hideaki klesl na pohovku a dal hlavu do dlaní. ,,Od té doby... jednou za pár set let se do někoho převtělí a dělá mu ze života peklo. Tentokrát si vybrala Miyu. Její ,,kletba" se ale stává čím dál tím slabší. Ještě pře několika lety tu byla jedna dívka, které se stalo to samé. Měla tetování a černé oči, ale už se nijak neproměňovala. Miyu se čas od času objeví na kůži tetování, ale oči má pořád stejná. Vlastně celá vypadá stejně. Ta dívka uvnitř ní ji jenom využívá. Moje sestra za nic nemůže. Ona je moc hodná...jen má tu smůlu, že si dívka vybrala právě ji. Čas od času se do ní převtělí a Miyu nemůže nic dělat. Zcela ji ovládá. To s Aleiou nebyla Miyu." odmlčel se.


Ito zůstal nehybně stát. Proč mu to neřekli dřív? Po chvíli Hideaki pokračoval: ,,Jestli tě ještě zajímá co má Miyu společného s Orochimarem a Kameko, tak ona nic. To ta dívka, protože ti dva jsou stejně staří jako ona a moc dobře ji znají. Nikdo neví kdy to přijde, ani jak. Ale všichni víme, že jednou dívka Miyu ovládne napořád a ta potom odejde k nim."


V tom Miyu vyšla z pokoje a opřela se o futro. ,,Takže už to víš?" 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rin-chan Rin-chan | E-mail | Web | 10. února 2009 v 9:59 | Reagovat

Dršnýýýý takova Samara =D

2 Lucy Oro Oro Lucy Oro Oro | Web | 10. února 2009 v 16:33 | Reagovat

chichichich.... to se nám to komplikuje

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama